Jaki styl tańca w parach wybrać? Tego kwiatu jest pół światu!

Dzisiaj ciąg dalszy namawiania Was na tańce! Czyli tekst o tym, jaki styl tańca w parach wybrać zaczynając przygodę z tańcem.

Poniżej podzieliłam Wam w pewien hm… autorski 😀 sposób style tańca w parach, które najczęściej można spotkać w polskich szkołach tańca. Moim głównym kryterium by ichł zbliżony charakter. Na wstępie chciałabym podkreślić, że ten wpis jest dedykowany osobom, które jeszcze nigdy nie tańczyły nic na kursie i wybierając styl tańca zupełnie nie obchodzi ich skąd on pochodzi, na jakich bębenkach się gra tradycyjną muzykę, ani kto miał negatywny wpływ na transformację ruchu w obrębie danego stylu… Oni po prostu chcą tańczyć! Dlatego drodzy profesjonaliści, zapewniam Was, że gdybym kierowała ten post do Was, napisałabym go zupełnie innym językiem i w zupełnie inny sposób, ale póki co namawiam tych JESZCZE początkujących.

Zanim przejdziemy do konkretów, chciałabym podkreślić, że większość wymienionych przeze mnie stylów tańca ma swoje rodzaje, na które warto zwracać uwagę, bo w przypadku salsy czy bachaty może czekać nas niemałe zaskoczenie. Wszystkie te tańce można również tańczyć szybciej lub wolniej, w bardziej tradycyjny lub współczesny sposób, do typowej muzyki albo remixów współczesnych piosenek… Nie starczyłoby mi miejsca w całym internecie, gdybym miała w jednym poście opisać wszystko! Ale z pewnością za jakiś czas pojawią się wpisy poświęcone w całości poszczególnym, moim ukochanym lub ważnym dla mnie tańcom.

A teraz enjoy, bo bardzo się przy tym poście napracowałam! (Ten prysznic to taki żarcik…)

tańce w parach

Zaczynamy od grupy tańców, które cieszą się ogromną popularnością, czyli…

Salsa

…a tabela niżej to podróż w czasie do czasów naszych dziadków i rodziców. Pin-up girl, spódnice w grochy, szelki i kaszkiety na głowach oraz dużo, dużo radości z życia.

lindy hop

Jeśli lubimy eleganckie style, warto przyjrzeć się takim tańcom, jak:

taniec towarzyskiZupełnie inny klimat znajdziemy tańcząc kizombe i tarraxinhe.

(Sprostowanie: sformułowanie “dość statyczna forma” nie oznacza, że stoi się w miejscu w trakcie tańca, w zależności od miejsca jakim dysponujemy, ale też rodzaju kizomby możemy w różny sposób przemieszczać się w przestrzeni).

kizomba

I na koniec moja ukochana bachata w towarzystwie zouka.

bachata styl tańca w parach

Chciałabym, żebyście pamiętali, że nie ma lepszych i gorszych tańców – to znaczy takie opinie, a nawet podział można spotkać w świecie nauki, ale dla Was, osób, które chcą tańczyć dla czystej przyjemności płynącej z tej czynności nie powinno się liczyć nic więcej poza Waszymi własnymi upodobaniami.

Jeśli chcecie zapytać o jakiś styl tańca w parach, którego dziś tu nie wymieniłam to oczywiście zapraszam do komentarzy! A niebawem będzie analogiczny wpis, tylko o tańcach solo… (tylko muszę odnowić moje pokłady cierpliwości, bo dzisiaj coś strona nie chciała ze mną współpracować).

Znajdziesz mnie tutaj!
Facebook
Twitter
Instagram
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments