#polecam, czyli filmy o tańcu do obejrzenia w lato!

Taniec jest do tańczenia, ale nie tylko – jest też oglądania i czytania o nim! Wiem, że część z Was ma wakacje lub urlop, wiele osób odpoczywa w domu lecząc kontuzje, dlatego może macie trochę więcej czasu na oglądanie… Dzisiaj podrzucam filmy o tańcu, z którymi warto się zapoznać.

“Jezioro łabędzie” w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego – pozycja obowiązkowa! Przez lato dostepna calkowicie za darmo na platformie, szkoda nie skorzystać, zwłaszcza, jeśli do Warszawy na spektakl na żywo Wam nie po drodze. 

“Mr. Gaga” – jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu to zdecydowanie warto nadrobić! To jest film o tańcu, ale bardzo przystepny nawet dla osób niezwiązanych z tańcem, bo bardziej dotyczy izraelskiego choreografa Ohada Naharina. Tu w formie do wypożyczenia, ale płatność jest stosunkowo niewysoka i łatwo ją ogarnąć. 

“Siedem kobiet w róznym wieku” – krótkometrażowy dokument Kieślowskiego z 1978 roku o tancerkach – od tych najmłodszych po te starsze. Bardzo lubię ten film i pewnie już go wam kiedyś podrzucałam – do obejrzenia bez opłat. 

“We speak dance – serial dokumentalny na Netflixie, w którym tancerka odwiedza rózne kraje przyglądając się ich tańcowi – podróż po tanecznym świecie, wymaga dostepu do Netflixa.

Restless Creature: Wendy Whelan – film o tancerce New York City Ballet, która mierzy się z kontuzją i planuje zakończenie kariery w zespole, wokół którego kręciło się jej życie przez 30 lat, wymaga dostępu do Netflixa. 

Baby ballroom – program reality z Wielkiej Brytanii o turniejach tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży, lekki program do jedzenia – ja zawsze oglądam jakieś lekkie rzeczy jak jem! Też Netflix.

Mam nadzieję, że chociaż jedna z tych propozycji umili Wam wakacyjno-urlopowo-deszczowy czas! Jeśli macie coś do polecenia inne filmy o tańcu, zwłaszcza z nowości, to zapraszam do komentowania.

Znajdziesz mnie tutaj!
Facebook
Twitter
Instagram
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] chcecie więcej, możecie zobaczyć listę, którą polecałam Wam jakiś czas temu we wpisie #polecam, czyli filmy o tańcu do obejrzenia w lato! Bądźcie […]