O mnie

Katarzyna Rochowicz

Teoretyczka tańca, trochę tancerka, trochę joginka, trochę ilustratorka, a trochę pisarka. Etatowo HR-owiec  z miłością do komunikacji. 

Typ osobowości? Inspirator. Jest duża szansa, że jakoś po cichu, między słowami zainspiruję Cię do robienia rzeczy, o których od zawsze marzysz, a których mi by się nie chciało robić…

Moje superpowers to odwaga i kreatywność, natomiast jestem absolutnie beznadziejna w żmudnych, powtarzalnych i odtwórczych czynnościach (i sytuacjach!).

 

kasia rochowicz taniec

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co aktualnie robię, znajdziesz mnie na tych portalach. 

Od zawsze bardzo lubiłam się uczyć, skończyłam studia na kierunkach:

 • podyplomowe studia teorii tańca,
 • pedagogika: edukacja ustawiczna i andragogika,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • zarządzanie: doradztwo organizacyjne.

Zawodowo i pełnoetatowo zajmuję się przede wszystkim rekrutacjami, szkoleniami oraz komunikacją i employer brandingiem. Poza HR zajmuję się również krytyką tańca oraz innymi pracami teoretyczno-badawczym na polu tańca. 

Wydawać by się mogło, że jestem poukładaną osobą, ale uwierzcie, chaos to moje drugie imię.

Moją największą pasją jest taniec – brzmi to strasznie słabo! Ale trochę tak jest. Moja historia ruchowa to milion wzlotów i upadków. Jako dziecko byłam całkowicie niesprawna i zawsze zwolniona  z wf przez astmę i fakt, że nauczyciele nie mieli do zaproponowania nic poza bieganiem wokół szkoły. Mając 17 lat poszłam na salsę i tak już zostałam. Po drodze był fitness i kursy instruktorskie, dochodziły kolejne style tańca, kolejne pokazy, występy, praca instruktora. Ale w tle była też ogromna walka z ciałem i zdrowiem, które niespecjalnie było (i jest) zadowolone z częstych i intensywnych treningów. Dlatego też te kilkanaście lat to przerwy i powroty, pilatesy i jogi, fizjoterapie i kursy instruktorskie z profilaktyki zdrowotnej w zakresie ruchu. I tak sobie żyję z tym tańcem – czasami po kolejnym zdrowotnym upadku myślę, że już nigdy więcej i definitywnie koniec, ale mija trochę czasu i znowu zakładam te buty…  Tańczyłam właściwie wszystko, najdłużej zatrzymałam się przy salsie i bachacie. Parę słodkich lat spędziłam też przy jazzie i tańcu współczesnym, a mój wewnętrzny chaos układa mi taniec klasyczny. 

Na taniec patrzę z perspektywy technicznej-ruchowej, ale również kulturowej, społecznej i naukowej.  Głęboko wierzę, że:

 • ciało wie lepiej i potrzebuje ruchu (tańca) do wyrażenia kumulowanych w nim emocji, napięć i energii;
 • zdrowie jest najważniejsze, a drogą do zdrowia jest uświadamianie sobie tego, czego jeszcze nie jesteśmy świadomi;
 • nie ma żadnego powodu żeby nie żyć życiem takim, jakiego chcemy.
Poza tańcem i pracą bardzo staram się znaleźć czas na jogę i rysowanie.

Współpraca

Jestem otwarta na współpracę – bardziej tę merytoryczną niż reklamową. Znajdziesz mnie pod adresem kasia@shapeofchaos.pl.

Co możemy wspólnie zrobić?

 1. Z przyjemnością napiszę dla Ciebie teksty – od marketingowych, po merytoryczne opracowania. Po latach współpracy z agencjami marketingowymi mam doświadczenie w bardzo szerokiej tematyce, jednak z pewnością taniec, kultura i zdrowie to moje koniki.
 2. Możemy robić razem taniec – widzę się w tak wielu rolach, że po prostu zapraszam do rozmów. Przykładowo mogę rekrutować, tworzyć koncepcje, zarządzać, wesprzeć Cię w promocji, a nawet oficjalnie skrytykować, ekhm, ocenić, działania Twojego zespołu i przygotować rekomendacje zmian. Jak trzeba to nawet mogę zatańczyć! 
 3. Możemy razem pomagać ludziom. Tworzyć projekty z zakresu kultury czy promocji zdrowia. Nieźle radzę sobie z tworzeniem koncepcji, zasad, dokumentacji, jestem świetna w rekrutowaniu ludzi. Bez problemu postawię projekt od A do… mniej więcej… T. Rozliczenia finansowe i sprawozdania końcowe chętnie zostawię dla Ciebie 🙂
 4. Wspólnie możemy pomóc ludziom ROZUMIEĆ. Właściwie wszystko. Kocham komunikację i mam duże doświadczenie w tworzeniu infografik czy notatek wizualnych na wiele tematów. Szybko przetłumaczę Twoje procedury czy oficjalne dokumenty na prosty język z dodatkiem grafik. Kocham to robić, dlatego mam pewność, że ta forma współpracy Cię zadowoli!
 5. Możemy też wspólnie zatrzymać ludzi – mogę narysować dla Ciebie ilustracje, grafiki czy namalować obrazy, które przyciągną uwagę. Czy to w celach czysto estetycznych, czy jako element większego projektu.

Pewnie możemy zrobić wiele więcej, dlatego jeśli znamy się osobiście lub znasz mnie z internetu i myślisz, że moje kompetencje mogą wzbogacić Twoje działania, skontaktuj się ze mną proszę przez maila:

kasia@shapeofchaos.pl

Gwoli formalności: nie widzę możliwości współpracy przy projektach związanych z promocją spożywania mięsa, tytoniu czy z firmami stosującymi jawnie dyskryminujące praktyki.